niedziela, 12 listopada 2023

Wroną po Stanach - Marcin Wrona

Postanowiłam zdmuchnąć pajęczyny i odkurzyć trochę bloga :) Zwłaszcza, że od czasu do czasu wciąż zdarza mi się przeczytać książkę pasującą do wyzwania.Dziś zapraszam na podróż, nie tylko kulinarną, do USA. To tam bowiem od kilku już lat mieszka polski dziennikarz. Książka to bardzo subiektywny wybór różnych anegdotek, historii oraz ciekawostek o wybranych stanach. Podróż oczami autora oraz dwójki jego dzieci. Ciekawe, choć trochę … mało 😉

Które miejsca opisują? Słoneczną Florydę, Hawaje, Nowy Jork, Kalifornię, DMV – czyli Dystrykt Kolumbia, Maryland i Wirginia, „Flyover country” czyli Detroit i Chicago, Nową Anglię oraz Południe (Karolinę Południową, Georgię, Luizjanę).

Podobało mi się wplecenie przepisów charakterystycznych dla danego stanu, podobały wypowiedzi Polaków mieszkających w tych stanach na stałe. Ale chciałoby się więcej, jest spory zapas, a Marcin Wrona pisze całkiem sprawnie i wciąga łatwo czytelnika w swój świat.


Lista przepisów:

Floryda - Cubano sandwich

Hawaje - Musubi

Nowy Jork - Southern Fried Chicken

Kalifornia - Quesadilla

DMV - Crab cakes

Flyover country - Gulasz i Placki

Nowa Anglia - Clam chowder

Południe - Jambalaya


1 komentarz:

  1. Twój post emanuje błyskotliwością! Wnikliwy, dobrze sformułowany i prawdziwy klejnot. Dziękuję za podzielenie się cennym punktem widzenia.

    OdpowiedzUsuń